O mnie

Moje zdjęcie
Projektuję i wykonuję biżuterię i ozdoby domowego użytku. Wykorzystuję zamek błyskawiczny (suwak), wełnę, filc, tkaniny i kamienie. Charakterystyczną cechą marki jest biżuteria wykonywana z suwaka i filcu. Łączę też poznane techniki. Każda praca jest wykonywana ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach. Z przyjemnością podejmuję też wyzwania biżuteryjne. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do mojej strony, gdyż tu znajdziesz to coś, czego nie oferują masowi producenci.

wtorek, 25 marca 2014

Pisanka z bazi

Lubię bazie. Kojarzą mi się z wiosną i Wielkanocą...
Pomyślałam więc, żeby połączyć je z jajem - oczywiście styropianowym.
Sądziłam, że będzie to nowatorski pomysł, niestety po wpisaniu w wyszukiwarkę (już po wykonaniu własnej baziowej pisanki) okazało się, że pierwsza w tym temacie nie byłam :) 
Tak czy inaczej baziowe jajo jest. 

Dla tych, którzy zechcą takie jajo wykonać jedna podstawowa rada:
- bazie należy wysuszyć przed przyklejeniem!!!!
Ja przykleiłam je ładnie w rzędach zaraz po zerwaniu , było pięknie, ale po kilku dniach skurczyły się i zostały wolne miejsca pomiędzy "kotkami". Styropianu nie malowałam, więc w pustostany musiałam doklejać mniejsze baźki, więc moje rzędy trochę się rozchwiały - efekt poniżej.

Co sądzicie o takim jaju???


11 komentarzy:

 1. Bardzo interesujący pomysł :) Nawet jeśli ktoś już na to wpadł i tak jest Twój (myślę, że koło też wynaleziono kilka razy, i co z tego ;). "Pisanka" jest ładna choć dziwna i pewnie daje się głaskać i kiziać :) co osobiście często robię z baziami nie mogąc się oprzeć ich miękkości. Ozdoba niebanalna i ciekawa, co bardzo lubię, mogła by zawitać na moim wiosennym stole, więc może się pokuszę o wykonanie podobnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj koniecznie, to nic trudnego. Trzeba mieć tylko dobry, nie brudzący klej, trochę cierpliwości i gotowe :)

   Usuń
 2. Nowatorskie podejście do tematu, ale bardzo ciekawe, zwłaszcza, że jajo musi być bardzo milutkie w dotyku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, jest mega milutkie. Mój maluch już je poprzytulał.
   Hmmmm, może zrobię zajączka z baziek do przytulania??

   Usuń
  2. Koniecznie zrób zajączka! :)))

   Usuń
 3. Ojej jakie urocze! Aż chciałoby się do niego przytulić :):) ...o i właśnie czytam, że już się ktoś poprzytulał :P a zajączek to super pomysł!! Zwłaszcza, że kolorki podobne. Zrób zrób !! :) Chętnie zajrzę jak już będzie gotowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, takie futerkowe królikowe:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały pomysł:) Zainspirowałaś mnie do stworzenia swojego jajka :)

  OdpowiedzUsuń